Jako specjalista od przemysłowych wtyczek i gniazd, firma MENNEKES, przedstawia ‚X-CONTACT’Jako specjalista od przemysłowych wtyczek i gniazd, firma MENNEKES, przedstawia ‚X-CONTACT’– całkowicie nowe rozwiązanie styków. Innowacyjne, proste, trwałe i bezpieczne.

x contact liczy sie to co jest w srodku

Gniazda i wtyczki przemysłowe są często narażone na pracę w najtrudniejszych warunkach. Na budowach, w kopalniach i w przemyśle ciężkim muszą działać niezawodnie, często gdy pokryte są brudem lub zalewane wodą. Konstrukcja konwencjonalnych złącz i gniazd jest kompromisem pomiędzy łatwością obsługi, a jakością połączenia. Łatwa obsługa jest możliwa tylko kosztem jakości styku i viceversa. Problem ten wydawał się być do tej pory nierozwiązywalnym. Jednakże specjaliści firmy Mennekes opracowali kompletnie nowy system, pod nazwą handlową X- CONTACT, który łączy w sobie całkowicie niezawodne połączenie elektryczne z wyjątkową łatwością obsługi.

Lepszy kontakt...

W przypadku połączenia gniazdo-wtyczka, tuleje wewnątrz gniazda to najważniejszy element stanowiący o dobrej jakości połączenia. Ważne jest, aby osiągnąć możliwie najlepszą równowagę pomiędzy zapewnieniem dobrego kontaktu elektrycznego, a łatwością łączenia. Udało się to osiągnąć za pomocą systemu tulei X-CONTACT w całkowicie innowacyjny sposób. Ze względu na zupełnie nowy proces produkcji, tuleja X-CONTACT uzyskuje właściwości sprężyste tylko dzięki cechom materiału z jakiego jest wykonana. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych elementów sprężynowych. Dzięki swojemu kształtowi, X-CONTACT zapewnia wyjątkowo dobry styk elektryczny oraz mechaniczny.

x contact liczy sie to co jest w srodku2

…mniejszy wysiłek!

Specjalna konstrukcja X-CONTACT nawet o 50% redukuje siłę potrzebną do wprowadzania i wyciągania wtyczki z gniazda. Jest to zaleta, która upraszcza obsługę i zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie w przypadku rozwiązań na duże prądy. Dzięki X-CONTACT, MENNEKES oferuje dobre połączenie i łatwą obsługę na nowym, zawsze wysokim poziomie. W jaki sposób X-CONTACT osiąga te korzyści przy tak dużych prądach jak 63 lub 125 A? Głównym czynnikiem jest tu specjalny materiał poddawany obróbce, innowacyjny proces produkcyjny oraz oczywiście nowy kształt. Już pierwszy rzut oka na powierzchnię czołową styku X-CONTACT ujawnia inteligentne rozwiązanie: nacięcia w kształcie litery „X” i rowki na ściance wewnętrznej. Daje to cztery zalety tego nowego projektu: innowacyjność, prostotę, trwałość i bezpieczeństwo. Rozwiązanie X.

Niezawodne nawet w najtrudniejszych warunkach

Rozwiązanie X – innowacyjne, proste, trwałe i bezpieczne – to nie obietnica, to fakt. Jednak to nie wszystko. Tuleje łączeniowe X-CONTACT wytrzymują najtrudniejsze warunki poprzez swoją prostotę oraz genialny patent funkcjonalny. Współdziałanie sprężystego materiału i kształtu szczelin tulei gwarantują nie tylko nadzwyczajne możliwości łączeniowe, lecz także praktyczność eksploatacji – wszelkie zanieczyszczenia usuwane są podczas podłączania i odłączania wtyczki. Nawet korozja powierzchniowa jest usuwana dzięki sprężynującemu działaniu tulei X-CONTACT. Dla środowisk szczególnie korozyjnych – zawierających np. chemiczne substancje drażniące takie jak amoniak – oferowane są niklowane tuleje łączące, których zalety są już szeroko znane.

x contact liczy sie to co jest w srodku3

Podsumowanie

Dzięki technologii X-CONTACT, firma MENNEKES bardzo wysoko podnosi poprzeczkę jakości i niezawodności dla gniazd i wtyczek przemysłowych. Obecnie wszystkie gniazda 63 i 125 A firmy MENNEKES są wyposażone w technologię X-CONTACT. Oznacza to, że każdy z klientów firmy Mennekes będzie miał możliwość skorzystania z zalet sytemu X-CONTACT w połączeniach gniazdowtyczka od najmniejszych do największych prądów.

Fachowy Elektryk poleca

Gdzie kupić?

Jesteś zainteresowany podobnymi produktami?
Kliknij w wybraną wizytówkę, żeby dowiedzieć się więcej.