O tym, jak ważne jest w domu oświetlenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Pełni ono nie tylko rolę użytkową, ale również dekoracyjną, dlatego inwestorzy, którzy wykańczają lub remontują swoje wnętrza, zwracają na nie baczną uwagę. Prawdziwym hitem są kinkiety nowoczesne - połączenie tradycyjnej formy oświetlenia z najnowszymi trendami.

Kinkiety nowoczesne - hit roku 2020
  • Gdzie można wykorzystać kinkiety nowoczesne?
  • Designerskie kinkiety nowoczesne

Nowoczesne kinkiety zyskały przychylność użytkowników i dekoratorów wnętrz swoją funkcjonalnością i możliwością wykorzystania jako niebanalnej ozdoby wnętrza. Ta forma oświetlenia jest idealna dla pragmatyków - zajmuje niewiele miejsca, jest praktyczna, a przy tym pięknie wygląda na ścianie.

Gdzie można wykorzystać kinkiety nowoczesne?

Nowoczesne elementy oświetlenia pojawiają się już niemal w każdym pomieszczeniu. Kinkiety, z racji swojej roli użytkowej, idealnie nadają się do wykorzystania jako dodatkowe oświetlenie, np. w salonie czy przedpokoju. Za ich pomocą często oświetla się schody wewnętrzne lub te wnętrza, w których światło może być rozproszone i nie pełni tak ważnej roli, jak w pomieszczeniach dziennych. Zastosowane zabezpieczenia pozwalają na zamontowanie kinkietów nawet we wnętrzach narażonych na dużą wilgoć, np. w łazience czy kuchni. Co więcej, kinkiety nowoczesne doskonale komponują się z wieloma stylami wnętrzarskimi, a ich szeroki wybór pozwala wykorzystać niekonwencjonalne kształty kinkietów do ozdoby pomieszczenia.

Designerskie kinkiety nowoczesne

Kształty nowoczesnych kinkietów mogą zadziwić każdego - w ofercie sklepów dostępne są nie tylko te w formie figur geometrycznych, ale również te o kształtach nieregularnych, industrialnych. We wnętrzach nowoczesnych idealnie sprawdzają się kinkiety minimalistyczne, pozbawione ozdób, w stonowanych kolorach, które idealnie wpisują się w nieco surowy charakter tych wnętrz. Nowoczesne kinkiety to także ogromnie popularne modele z wyraźnie widoczną żarówką Edisona, używane najczęściej we wnętrzach loftowych i industrialnych, w których szczególnie doceniana jest prostota i surowość elementów wykończenia. Na modele ozdobne zdecydują się właściciele wnętrz w stylu vintage, romantycznym czy glamour. W tym wypadku nowoczesne kinkiety posiadają dodatek w postaci abażuru lub dekoracyjnej ramy.

O wyjątkowym charakterze nowoczesnych kinkietów świadczą użyte do ich wykonania materiały. Często kinkiety tworzone są przez połączenie nowoczesnych rozwiązań z klasycznymi surowcami. W sklepach można więc znaleźć modele z metalową lub drewnianą oprawą, z kloszem lub bez, oraz takie, w których wykorzystano ozdobne żarówki albo nowoczesną technologię LED.

Materiał zewnetrzy