Pacific Laser Systems to marka przejęta przez Fluke w 2015 r. a na polskim rynku debiutująca w ub. roku. Wprowadzany właśnie na polski rynek akumulator PLS RBP5 będzie kompatybilny z poziomnicami liniowymi, punktowymi i liniowo- punktowymi tej marki. Skierowany jest przede wszystkim do elektroinstalatorów i instalatorów HVAC, a jego użycie pozwoli ponad 3-krotnie wydłużać czas pracy poziomnic.

fluke wprowadza na polski rynek akumulatory do poziomnic laserowych marki pls pacific laser systems5

Poziomnice laserowe to instrumenty stosowane powszechnie w budownictwie i geodezji, cieszące się w ostatnich latach coraz większą popularnością​ dzięki możliwościom pomiarów poziomów oraz różnic wysokości pomiędzy punktami w dużo szybszy i prostszy sposób niż za pomocą metod tradycyjnych . Szczególnie ważne jest to np. na dużych placach budów, w miejscach gdzie wykonać należy wiele pomiarów. Poziomnice laserowe wysyłają wiązkę światła, która tworzy linię referencyjną dla całej budowy, a jej wysokość może być odczytywana na bieżąco przez jedną osobę.

 

Wprowadzany właśnie na rynek akumulator PLS RBP5 będzie kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami PLS z kategorii poziomnic liniowych, punktowych i liniowo- punktowych, a więc modelami: 3R, 3G, 5R, 5G, 6R, 6 G oraz 180R i 180G.

 fluke wprowadza na polski rynek akumulatory do poziomnic laserowych marki pls pacific laser systems4

W zależności od modelu akumulator zapewni wydłużenie czasu pracy urządzenia od 3 do 4 razy. PLS RBP5 umożliwia ładowanie urządzenia podczas jego użytkowania, co całkowicie zapobiega​ przestojom w miejscu pracy, a więc pozwala na znaczne oszczędności.

Najważniejsze cechy akumulatora PLS RBP5:

• Akumulator litowo-jonowy (zestaw)
• Zapewnia 3 - 4-krotnie dłuższy czas pracy poziomnicy laserowej PLS
• Eliminuje konieczność zakupu baterii alkalicznych
• Zgodny z ręcznymi poziomnicami laserowymi PLS (3R, 3G, 5R, 5G, 6R, 6G, 180R, 180G)
• W zestawie przewód sieciowy do ładowania i adaptery do gniazdek w standardach obowiązujących w różnych krajach
• Napięcie: 3.6 V • Pojemność: 5200 mAh

fluke wprowadza na polski rynek akumulatory do poziomnic laserowych marki pls pacific laser systems6

Fluke wprowadził na rynek polski całą rodzinę poziomnic laserowych sygnowanych marką PLS w ubiegłym roku. Urządzenia te dedykowane są przede wszystkim elektroinstalatorom i​ instalatorom HVAC. „Uzbrojone są” w lasery koloru zielonego i czerwonego. Wszystkie modele poziomnic laserowych PLS cechują się wysoką dokładnością (mniej niż 3 mm przy odległości 10 m) i trwałą blokadą wahadła, która zapewnia bezpieczeństwo przyrządu w transporcie, oraz daje możliwość zablokowania poziomnicy w trybie pochylenia. Klasa szczelności IP 54 ogranicza wnikanie pyłu i wody, zapewniając wieloletnią eksploatację w miejscach wykonywania prac.