Stowarzyszenie KNX Polska – Grupa Narodowa ma zaszczyt zaprosić na konferencję KNX EXPERTS MEETING, która odbędzie się 12 stycznia 2023 w Falentach koło Warszawy. Wydarzenie pod patronatem KNX Association, to kolejne spotkanie branżowe polskich specjalistów branży automatyki budynkowej w standardzie KNX.

Konferencja KNX EXPERTS MEETING 2023

Wydarzenie dedykowane jest dla reprezentantów Firm związanych z branżą elektrotechniki i automatyki budynkowej, osób zawodowo związanych z branżą smart home oraz instalatorów i integratorów systemów typu inteligentny budynek. Uczestnicy konferencji zapoznają się z praktycznymi zagadnieniami dotyczącymi projektowania, programowania i integracji. Konferencja jest okazją do rozmów z ekspertami, wymiany doświadczeń, poznania nowości i trendów oraz rozszerzenia kompetencji. Poruszane będą tematy związane z aktualnymi wyzwaniami, przyszłymi zadaniami i praktycznymi rozwiązaniami w świecie smart building KNX.

Podczas spotkania przedstawiciele KNX Polska opowiedzą czym zajmuje się Stowarzyszenie i jakie wyzwania stoją obecnie przed całym środowiskiem. W części merytorycznej o optymalizacji zużycia energii w systemach oświetleniowych KNX opowie Wojciech Gościniak (ELMARK // MEAN WELL), z kolei na temat integracji KNX ze światem IoT opowie Andrzej Szymkowicz (SMART HOUSING). Nieoczywiste funkcjonalności i powiązania pomiędzy multifunkcjonalnością urządzeń, a optymalizacją projektu przedstawi Jacek Wyleżuch (EL-TEAM). O inteligentnym domu z tradycyjnym okablowaniem opowie Adam Kulik (JUNG), z kolei zaawansowane integracje alarmu z KNX na przykładzie Satel Integra i Comfortclick zaprezentuje Cezary Chałupczak (OMNIDOM). Uczestnicy poznają także tematykę kontroli zużycia energii w budynku dzięki prezentacji Jarosława Grabowskiego (ABB), a o maksymalizacji bezpieczeństwa dla automatyki domowej opowie Grzegorz Żochowski (TEMA // GIRA).

Konferencja KNX EXPERTS MEETING 2023

Kolejnym praktycznym zagadnieniem, które przedstawi Tomasz Gruda (vBASS), będzie zdalny dostęp do systemu KNX. Zrelacjonujemy także nasze wrażenia po targach Light + Building 2022, a o nowych produktach opowie Jacek Zart (POZELM). Zaprezentowane zostaną także interesujące tematy oświetlenia Human Centric Lighting w standardzie KNX, o którym opowie Mateusz Janiak (QUICKTEC), a także funkcjonalności KNX w systemach budynkowych BMS, które zaprezentuje Karol Tarajkowski (SIEMENS). Z kolei o utrzymaniu standardu jakości i certyfikacji produktów KNX opowie Łukasz Knapkiewicz (SATEL). Tomasz Milczarek (LANGEŁUKASZUK // STEINEL) przedstawi możliwości i zastosowanie optycznych czujników obecności.

Spotkanie poprowadzą Damian Fituch i Tomasz Habryka, przedstawiciele Stowarzyszenia KNX Polska, głównym koordynatorem merytorycznym i moderatorem Konferencji jest Maciej Turski, a gospodarzem programu Radosław Szczebak. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło wydawnictwo Fachowy Elektryk.

Poza częścią merytoryczną organizatorzy przygotowali losowanie wartościowych nagród rzeczowych, a także uroczysty bankiet z wyśmienitą kuchnią, w pięknej oprawie artystycznej przygotowanej przez Fundację HELISA.

Udział w Konferencji ETS6Days jest płatny. Liczba miejsc jest ograniczona, w celu rejestracji zapraszamy na stronę: knxexpertsmeeting2023.konfeo.com/pl/groups

Więcej informacji i regulamin Konferencji na stronie: knxstandard.pl/stowarzyszenie/aktualnosci/konferencja2023.html


  • Patronat główny: KNX Association
  • Patronat medialny: Fachowy Elektryk
  • Partnerzy: ABB, ComfortClick, DOM-I, Ekinex, Electrocontrol, EL-TEAM, Elmark, Futunext, GIRA, Intelidom, Pozelm, JUNG, Likon, Lange Łukaszuk, MeanWell, Omnidom, QuickTec, SmartHousing, Satel, Siemens, SSS Siedle, Steinel, TEMA, Theben, Vbass
  • Oprawa artystyczna: Fundacja HELISA
  • Marketing: MOCO DECO
x