Zgodnie z nowym prawem instalacja telekomunikacyjna powinna zapewnić świadczenie usług telekomunikacyjnych, możliwość podłączenia do publicznych sieci telekomunikacyjnych oraz powinna być wykonana w sposób gwarantujący możliwość wymiany i instalowania odpowiedniej liczby elementów telekomunikacyjnych. Powinna również zapewnić instalacje dodatkowej infrastruktury, jak np.: kable antenowe wraz z osprzętem i urządzeniami telekomunikacyjnymi, bez naruszania konstrukcji budynku.
Dzięki serii produktów volta, firma Hager, stała się pierwszym producentem oferującym 5-rzędowe rozdzielnice do montażu podtynkowego lub w ścianach szkieletowych. Ma to na celu zaspokojenie większych oczekiwań na przestrzeń montażową pod aparaturę modułową zabezpieczającą, zgodnie z wymaganiami normy PN-EN60364, dotyczącej konieczności ochrony obwodów gniazd do 20 A przez wyłączniki RCCB o prądzie różnicowym 30 mA. Większa przestrzeń potrzebna jest także z uwagi na coraz większą liczbę aparatów sterujących w rozdzielnicach, co związane jest z instalacjami automatyki i sterowania.
Oprócz dodatkowej przestrzeni montażowej nowe, 5-rzędowe konstrukcje, oferują wszystkie korzyści sprawdzonych i przetestowanych rozwiązań z serii volta. Są to różne funkcje, przyspieszające i ułatwiające instalację.
Szczególnie duża przestrzeń łączeniowa, wyposażona w samozaciski typu QuickConnect oraz uchwyty do mocowania przewodów w bocznych częściach rozdzielnicy, pozwalają na oprzewodowanie rozdzielnicy na najwyższym poziomie technicznym w sposób przejrzysty i bezpieczny. Zaczepy grzebieniowe, które znajdują się w dolnej i górnej części rozdzielnicy, umożliwiają mocowanie mechaniczne (opaskami zacis-kowymi) przewodów, co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji w ścianach szkieletowych.
Dodatkowym ułatwieniem dla instalatorów jest standardowo montowana poziomica, dzięki której montaż przebiega sprawniej i precyzyjniej, bez konieczności sięgania po dodatkowe narzędzia. Pomocny jest także specjalny klips podtrzymujący, zamontowany na drzwiach rozdzielnicy, gdzie możemy umieścić dokumentację elektryczną.
Już kilka lat temu firma Hager opracowała rozwiązanie dla szczególnych wymagań instalacji teletechnicznych w budynkach wielorodzinnych i domach jednorodzinnych. Seria produktów volta multimedialna obejmuje obecnie również wersję 5-rzędową. Rozdzielnice volta multimedialne 3-, 4- i 5-rzędowe, są teraz standardowo wyposażone w 12-miejscowy patch- -panel pod moduły teleinformatyczne, perforowane płyty montażowe i potrójne, obrotowe gniazda zasilające 230 V. Do patch-panelu można zabudować moduły teletechniczne zgodnie z Rozporządzeniem MT- -BiGM (Dz.U. z 2012 r. poz. 1289) oraz moduły od domowej instalacji teletechnicznej. Perforowane stalowe płyty montażowe umożliwiają montaż pasywnych lub aktywnych urządzeń telekomunikacyjnych.
W dolnej części obudowy rozdzielnicy znajduje się specjalny panel, w którym osadzone są 3 gniazda z uziemieniem na 230 V. Każde gniazdo można swobodnie przekręcić, unikając w ten sposób kolizji wtyczek i zasilaczy sąsiadujących. W przypadku bardziej rozbudowanych instalacji możliwe jest zabudowanie kolejnego patch- -panelu na dodatkowe moduły.
Standardowy kolor nowo dostarczanych, 5-rzędowych rozdzielnic volta, to kolor biały. Drzwi mogą być montowane po prawej lub lewej stronie. Rozdzielnice elektryczne i teletechniczne mogą być montowane obok siebie w zabudowie poziomej lub pionowej. Standardowo mają łączniki, które pozwalają połączyć je w odpowiedniej pozycji, aby zachować idealne przyleganie ramek z drzwiami i zachować wysokie walory estetyczne. Rozdzielnice multimedialne mają drzwi z otworami wentylacyjnymi w celu odprowadzenia na zewnątrz zwiększonej ilości ciepła od elementów aktywnych i ich zasilaczy.